Trnkobraní bohužel ani letos nebude - oficiální oznámení

Milí fanoušci Trnkobraní,

je nám to moc líto, ale již podruhé za sebou Vás musíme s konečnou platností informovat, že ani letos si společně na Vizovickém Trnkobraní slivovici kvůli protipandemickým opatřením nedáme. Vyčkávali jsme do poslední možné chvíle, ale již se nedá nic dělat. Dlouhodobá liknavost naší vlády a zejména pak ministerstva kultury v otázce stanovení jasných pravidel pro konání kulturních akcí během letošního léta nás dovedla do situace, že je druhá polovina května a stále nejsou přesné podmínky oficiálně schválené. Plán na obnovení kulturního života, který minulý týden zveřejnilo Ministerstvo kultury ČR na svých webových stránkách https://www.mkcr.cz/novinky-a-media/vlada-schvalila-navrh-ministra-zaoralka-na-obnoveni-kulturniho-zivota-4-cs4248.html, nám bohužel nedává jistotu, že by v srpnu bylo možné Trnkobraní zrealizovat v patřičném rozsahu, kvalitě a s dostatečnou mírou osobního pohodlí, na které jste zvyklí.

S ohledem na tuto situaci Vám tak musíme s politováním sdělit, že jsme nuceni oficiálně a definitivně zrušit letošní ročník festivalu VIZOVICKÉ TRNKOBRANÍ 2021!

Ti z Vás, kteří si již zakoupili vstupenky ať již na loňský nebo i letošní zrušený ročník, si jistě kladou otázku, jak s nimi naložit. Velmi nám pomůže Váš tolerantní přístup v této věci. V souladu s novelizovaným zákonem č. 247/2020 Sb., o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru označovaného jako SARS CoV-2 na oblast kulturních akcí (dále jen „zákon“), jehož úplné znění naleznete zde, Vám vydáme poukaz na kulturní akci (dále jen „poukaz“) v hodnotě uhrazeného vstupného. Tento poukaz si budete moci vyměnit za vstupenky na Vizovické Trnkobraní 2022. Bližší informace obdržíte mailem, nebo je najdete na webu a FB během týdne. Pokud tuto možnost nevyužijete, zaplacené peníze Vám na podzim 2022 v souladu se zmíněným zákonem vrátíme. Možnost požádat o vrácení peněz nebo výměnu vstupenek bude od 1. 11. do 31. 12. 2022. Prosíme Vás ale, abyste zvážili první možnost. Pomůžete nám tak v této nelehké době pokračovat v realizaci festivalu Vizovické Trnkobraní i v dalších letech. 

Děkujeme za pochopení této složité situace a věříme, že se ve Vizovicích potkáme nejpozději příští rok v létě.

Michal Šesták a Pavel Dvořáček

za realizační tým festivalu Vizovické Trnkobraní