Alkehol

Nápad na založení skupiny se objevil již v roce 1991, kdy se Ota Hereš a Petr Buneš, tehdy kytaristé skupiny Kryptor, rozhodli složit ne-trashmetalové písně s hospodskými texty. Ústředním místem, kde svou tvorbu konzultovali, byla pražská restaurace „Na Slamníku“. Demo pojmenované „Hospodo, nalejvej“ dokončené 25. ledna 1992 již pod názvem Alkehol obsahovalo 12 skladeb.

První album skupiny Alkehol bylo nahráno v dubnu 1992 v nahrávacím studiu a ke dvanácti skladbám uvedeným již na demu přibyly další tři písně. Album vyšlo pod názvem Alkehol. 8. června 1992, a brzy se dostalo do první dvacítky nejprodávanějších titulů tehdejší federální TV hitparády.

Kvůli množícím se nabídkám ke koncertování si dva zakládající členové přibrali do souboru své kamarády: bubeníka Martina Melmuse (ex-Törr), a na basové struny se adaptoval Tonda Rauer (tehdy kytara u Brian). V této sestavě již kapela v září 1992 nahrává píseň „Okno mé lásky“ na sampler …dej mi víc Olympic…

Od té doby odehrála skupina Alkehol stovky koncertů, zúčastnila se řady festivalů a vydala další desky. Kapela nahrála také několik hymen pro sportovní kluby.


Koupit vstupenku »